Yanakları dolgun olan kişilerde yanak yağının alınma işlemine bişektomi denmektedir. Yanaktan yağ alımı yanakta iz olmayacak şekilde ağız içinden yapılan küçük bir cerrahi işlemdir.

Yanaklar doğal olarak bukkal yağ yastıkları adı verilen yağ deposuna sahiptir. Yaşlanma ile yağ yastıkları yoğunlaşır ve tombul yanaklı bir görünüm ortaya çıkar. Bişektomi ameliyatında yanakta birikmiş olan bu yağlar kısmen alınarak yüz yeniden şekillendirilir. Böylece tombul yüz yapısı giderilerek üçgen genç bir ifade kazandırılır.

Yanaktan yağ alım işlemi lokal anestezi altında yapılır. Ağız içinden küçük bir kesi yapılır Yanaktaki fazla yağ birikimi çekilerek alınır. İşlem yaklaşık 30 dakika sürer. Hasta ameliyat sonrasında taburcu edilir. Nihai sonucun ortaya çıkması birkaç hafta sürebilir. Kesilerin dikilmesinde eriyebilen ipler kullanıldığı için dikiş almaya gerek yoktur. Herhangi bir aktivite kısıtlamasına ihtiyaç duyulmaz. İşlemin sonucu kalıcıdır. Bu nedenle hastanın çok iyi değerlendirilmesi gerekir.